Technické informácie

Pozrite si naše videonávody

Jednoduché videonávody vám priblížia prácu s našimi materiálmi.

Technické informácie a poradenstvo

Tu nájdete informácie k produktom a aplikačným systémom Presstone®, videonávody, súbory na stiahnutie a odpovede na najčastejšie otázky.

Často kladené otázky

Čo je systém PRO?

PRO – vyšší podiel pojiva voči kamenivu alebo kremičitému farbenému piesku (viac ako 7 %, 1,5 kg pojivo – 21,0 kg kamenivo, alebo kremičitý farbený piesok). Doporučujeme pri zvýšenej namáhavosti a zvýšenom nároku na samotný systém.

Použitie: občianska vybavenosť (verejné priestory), schodiská bytoviek, verejné chodníky


Ako ošetrovať kamenný koberec?

Odporúča sa aplikovať regeneračný náter raz prvý krát po 12 mesiacoch po realizácii koberca a následne každé 2-3 roky podľa zaťaženia!!! Názov: Regeneračný náter Dvojzložkový epoxidový náter na regeneráciu a spevnenie kamenného koberca Presstone® Bezrozpúšťadlový dvojzložkový regeneračný náter z epoxidovej živice na regeneráciu a spevnenie povrchu kamenného koberca Presstone®

http://www.eshop.presstone.sk/exterier/kamenny-koberec/doplnky-k-systemu/r01-regeneracny-nater


Aká hydroizolácia sa používa pod kamenný koberec?

Pod kamenný koberec používame jednoznačne hydroizoláciu na báze cementu.

Nepoužívame asfaltové hydroizolácie ani lepenkové pásy.


Ako vypočítam výdatnosť balenia?

Systém Presstone® kamenný koberec je balený ako 2-zložkový:

- Samostatné kamenivo

- Pojivo zložené so zložky A a zložky B

Výpočet je podmienený 3 faktormi:

- Plocha (P)

- Požadovaná hrúbka (H)

- Balenie (B)

1/Príklad: Chcem 003 Mars v hrúbke 10mm a mám dokopy 15m2

1/Výpočet: P : 14 x H = B (15 : 14 x 10 = 10,71 = 11 Balení)

2/Príklad: Chcem 304 Tehlová v hrúbke 12mm na plochu 55m2

2/Výpočet :P : 14 x H = B (55 : 14 x 12 = 47,14 = 48 Balení)

Balenie obsahuje 1m2 pri hrúbke 14 mm! (platí pri kamennom koberci)


Čo obsahuje balenie kamenného koberca?

Balenie kamenného koberca obsahuje vrece kameniva cca 21kg (podľa druhu kameniva) a 2 zložky pojiva A+B (samostatne balené)

V prípade väčšieho množstva sa balí pojivo do väčších balení (napr. 3,5,10,15 balenie). Pieskový koberec obsahuje vrece farbeného piesku v množstve 22,00kg.Ako optimálne vybrať aplikačný systém?

Výber správneho aplikačného systému zjednoduší realizáciu a zaručí kvalitný finálny povrch.

Aplikačný systém kamenného koberca ako finálneho povrchu si vyžaduje znalosť 3 základných faktorov.

  1. Aký účel bude plniť kamenný koberec ako finálny povrch?
  2. Aký je momentálny stav podkladu?
  3. Aká je požiadavka na izoláciu v rámci celej podlahovej konštrukcie?

1. Aplikačný systém vyberieme podľa použitia.

V ponuke Presstone® nájdete vhodný systém pre každé použitie. Vyberiete jednoducho podľa toho, či bude povrch aplikovaný v exteriéri, interiéri, na zvislé plochy, schody alebo balkón.


2. Zhodnotíme stav podkladu.

Správna príprava podkladu je jedným z najdôležitejších krokov pre správnu aplikáciu a dlhú životnosť celého systému. Podklad musí byť pevný, súdržný, čistý. Ďalšie požiadavky na správny podklad sú poréznosť, otvorenosť, rovinatosť, odstránenie prasklín, zaistenie správnej dilatácie podložia a v neposlednom rade jeho únosnosť na zamýšľané použitie.

Malé dierky, priehlbiny približne do hĺbky 1 cm je možné nechať bez povšimnutia. Väčšie priehlbiny odporúčame opraviť (POZOR: Zabudnite na vymazávanie stavebným lepidlom, spôsobíte si tak iba veľké problémy!). Väčšie výtlky, rovnako ako nežiaduce praskliny, je vhodné opraviť zmesou živice CH01 a jemného kremičitého piesku (PK Natur 0,4-0,8 mm). Rozmiešame jemný kremičitý piesok s živicou a vyplníme opravovaný priestor. Hladidlom uhladíme do roviny s povrchom. Po vytvrdnutí povrch očistíme od nesúdržných pieskových zŕn a na betónový podklad nanesieme systémovú skladbu podľa výberu. Menšie praskliny odporúčame vyplniť lepidlom EX01.


3. Zistíme, či je potrebná hydroizolačná vlastnosť celkovej podlahovej konštrukcie.

Taktiež zhodnotíme vhodnosť otvoreného, alebo uzavretého systému. Tieto skutočnosti rovnako ovplyvňujú výber vhodného aplikačného systému a jeho správnej skladby.


Podrobné informácie k produktom Presstone®

Technické listy, e-book a podrobné informácie pre začínajúcich a profesionálov.

V tejto časti nájdete podrobné informácie k všetkým produktom Presstone® – priame linky na produkty v našom eshope, technické a produktové listy na stiahnutie.Technické listy, e-book a podrobné informácie pre žačínajúcich a profesionálov

V tejto časti nájdete podrobné informácie k všetkým produktom Presstone® – priame linky na produkty v našom eshope, našu elektronickú knihu (eBook) s návodmi a technickými informáciami pre začínajúcich aj profesionálov ako aj technické a produktové listy na stiahnutie.